Animacja, integracja, warsztaty dla Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Animacja –  integracja czyli Warsztaty Koordynacji i Koncentracji dla Słuchaczy Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku połączone z potańcówką i imprezą integracyjną!

W dniach 21- 22 września razem ze Słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku byliśmy w Ośrodku Astur nad Jeziorem Białym ( Okuninka). Mięliśmy okazję prowadzić intensywne warsztaty ruchowe oraz Imprezę taneczną. Integracja zdecydowanie udana!

Nasze propozycje warsztatowe nie były banalnie proste, jednakże Słuchacze Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ( strona www) uczestniczyli w naszych nic bardzo chętnie, a efekty były niesamowite!

Nauka żonglowania, manipulacja talerzami cyrkowymi, ćwiczenia koordynacyjne z kijem do manipulacji, akrobacje z maczugami, choreografie z flagami….!

Od 10 lat prowadzimy potańcówki, bale karnawałowe, imprezy integracyjne dla Słuchaczy tego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i od 10 lat uważamy, iż jest to najlepsza i najweselsza grupa imprezowiczów. Każda impreza z LUTW pozytywnie nas zaskakuje! Gratulujemy poczucia humoru, dystansu do rzeczywistości, otwartości na nowe wyzwania:)

Cieszymy się z tej współpracy i jak zawsze nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. A kto nie był i nie wie, co się działo na warsztatach, zapraszamy do zapoznania się z ich opisem:) Bo zdjęcia z imprezy integracyjnej pozostaną naszą tajemnicą;)

 

Warsztaty koncentracji i koordynacji ruchowej, mają na celu rozwój samodyscypliny, kreatywności, umiejętności  manualnych i nauki konkretnych działań rytmicznych, technik cyrkowych, kuglarskich.

Opis warsztatów KONCENTRACJI I KOORDYNACJI RUCHOWEJ

Wykonując codzienne czynności nie zastanawiamy się nad tym jak bardzo skomplikowane są ruchy wykonywane przez nasze ciało. Precyzją i niezwykłością ruchów zachwycamy się dopiero wówczas, gdy podziwiamy pokazy mistrzów tańca figurowego na lodzie, występy akrobatów lub żonglerów. Ich umiejętności wydają się nieosiągalne dla zwykłych ludzi.

Warsztaty służą usprawnieniu koordynacji ruchowej, pracy nadgarstków oraz całego ciała. Uczestnicy poza nauczeniem się różnych tricków, tworzą choreografie z przedmiotem, poznają podstawy żonglowania oraz tajniki żonglerki partnerskiej. Wykonują ćwiczenia, które nie tyle zaangażują całe ciało i wymagają sprawności fizycznej, co AKTYWIZUJĄ MÓZG!

Warsztaty bazują na umiejętności skupienia i rozproszenia umysłu, a jego celem jest skoordynowanie pracy obu półkul mózgowych. Trening jest nakierowany na intensywne ćwiczenia z niewielką liczbą elementów. Kiedy jesteśmy obciążeni wieloma zadaniami, kiedy żąda się od nas kreatywności, osiągnięć, sukcesów, dręczy nas trema i lęk przed porażką, żonglerka może być dla nas jak lek, jak witamina „Ż”.

 

ZOBACZCIE JAK BYŁO!

3 Odpowiedzi

  1. Kazimierz 71
    | Odpowiedz

    Bardzo dziękuję za profesjonalne warsztaty!nie spodziewałem się że w moim wieku nauczę się tyłu nowych rzeczy w tak krótkim czasie! Umiejętności cyrkowe nie są tylko dla dzieci-polecam, przekonajcie się sami. Ja od dziś ćwiczę żonglowania 🙂

  2. HENIA
    | Odpowiedz

    Było wspaniale! DZIĘKUJĘ ZA TYLE UŚMIECHU, RADOŚCI I ENERGII! TAK RZADKO MAMY OKAZJĘ DO BEZTROSKIEGO SZCZĘŚCIA:)

Zostaw Komentarz