KOMEDIA „Kolejka” czyli spotkanie z Babcią Marylą

KOMEDIA W REŻYSERII JOANNY STANOWSKIEJ PT.” KOLEJKA CZYLI SPOTKANIE Z BABCIĄ MARYLĄ” PONOWIENIE NA FESTIWALU TEATRALNYM. Tym razem zdobyliśmy nagrodę na Festiwalu ŁATA 😉

Komedia to czy stand up? Najważniejsze, że publiczność płacze do łez ze śmiechu. Zakochuje się w cudownej Babci Maryli  a z tego niespodziewanego spotkania wynikają różne komiczne czasami refleksyjne rozmowy… sytuacje….

Autorski scenariusz Joanny Stanowskiej i jego bohaterka – Babcia Maryla- przenosi widza do świata, o którym w pędzie codziennego życia zapominamy. Do świata, który jest najważniejszy i najtrudniejszy zarazem – świata wartości.

Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć tej komedii, zapraszamy do śledzenia naszego fanpage.

Kto chciałby zaprosić Babcię Marylę i jej show na swoją scenę, meeting bussinesowy, czy inne wydarzenie artystyczne – zapraszamy do KONTAKTU

OPIS SPEKTAKLU:

KOLEJKA – CZYLI SPOTKANIE Z BABCIĄ MARYLĄ

Monodram  w reżyserii Joanny Stanowskiej, to kolejne intrygujące spotkanie z Babcią Marylą, która podejmuje dialog na temat wartości i sensu naszego życia jest trudne w dzisiejszych czasach. Czasach, w których nieustannie pędzimy pozbawiając samych siebie możliwości złapania oddechu, bo „gdy zwolnisz- przegrasz”. Czasach, w których stopniowo rezygnujemy z naszej prywatności, intymności, gdzie sprzedajemy nasze wartości by dopasować się do okaleczonej, sztucznie wytworzonej rzeczywistości. A wreszcie w czasach, gdzie dialog nie istnieje. Jest tak naprawdę monologiem dopuszczającym do głosu tylko naszą wizję, naszą rację, naszą prawdę. W sympatyczny, czasami stanowczy sposób skłania widza do refleksji, zachęca do działania i podejmowania ryzyka. Słuchamy ale nie słyszymy, patrzymy ale nie widzimy, mówimy piękne słowa ale nie działamy. Spotkanie z Babcią Marylą, która nie jedno w życiu przeżyła i zaobserwowała, to inteligentna rozmowa o życiu. „Kolejka” to połączenie stand up, monodramu i improwizacji.

Inspiracja do powstania spektaklu były między innymi teksty: Stara kobieta wysiaduje Tadeusza Różewicza, książka „Starość jest piękna” Esther Vilar, „Babskie gadanie” Izabeli Pietrzyk,  poezja Barbary Borzymowskiej, „List do syna” R. Kiplinga i inne teksty literackie, ale przede wszystkim życie. Nasze Zycie – jedyne i niepowtarzalne.

Czas trwania: 50 min

Z

ZAPRASZAMY:)

Zostaw Komentarz