JAK ZORGANIZOWAĆ NAJLEPSZE URODZINY DLA DZIECKA?

wpis w: Porady | 6

Chcesz zorganizować najlepsze urodziny dla dziecka?

No właśnie… To dylemat chyba każdego rodzica. Jak zorganizować najlepsze urodziny? Co zrobić, żeby nasza pociecha była najszczęśliwsza na świecie? Jak ją zaskoczyć? Jak sprawić żeby te urodziny były lepsze od innych? Aby wszystkie zaproszone dzieci się świetnie bawiły? Sporo dylematów, pytań… na które są odwiedzi!

Po pierwsze, zastanów się GDZIE zrobić urodziny. W domu? Czy w wynajętym lokalu? Sala zabaw? My odradzamy TE OSTATNIĄ OPCJĘ. Jest tam głośno, panuje chaos a przede wszystkim większość takich miejsc to skupisko chorób i bakterii.

Oczywiście prowadzimy urodziny w wynajętych lokalach lub w prywatnych domach – obie opcje są świetne, i o ile rodzicom chce się później sprzątać:) Z pewnością w domu, Twoje dziecko będzie się czuło bezpiecznie i pewnie, a dzięki temu poradzi sobie z rolą bycia MAŁYM GOSPODARZEM. Jeśli nie masz możliwości zorganizować urodzin w domu, wybierz lokal razem z dzieckiem. Warto aby Twoja pociecha poznała miejsce wcześniej.
Jeśli kwestia lokalizacji urodzin jest już za Tobą, przechodzimy do kolejnego punktu programu – zaproszenia urodzinowe. Warto aby były wynikiem wspólnej pracy. 

NAJLEPSZE URODZINY DLA DZIECKA BEZ ZAPROSZEŃ? NIEMOŻLIWE!

Każde zaproszenie może być inne, wyjątkowe. Doceń inwencję swojego dziecka. Będzie to również fantastyczny moment kiedy robicie coś razem. Dopilnuj, aby na zaproszeniach była data, godzina rozpoczęcia i zakończenia urodzin oraz dokładny adres. Przydatny może być również Twój numer telefonu. Jeśli chcesz aby dzieci miały ze sobą ubranie, które może się wybrudzić lub buty na zmianę, lub specjalny kostium – przebranie – taką informację również musisz zawrzeć na zaproszeniu. Tak więc informacje, są po Twojej stronie, Otoczkę plastyczno – artystyczną zostaw dziecku.
Trzeci punkt, najważniejszy – program urodzin. Oczywiście możesz wynająć profesjonalnych, pełnych energii animatorów, który dostosują program i urodzinowe atrakcje do wieku i zainteresowań solenizanta. Jeśli nie masz takiej możliwości ze względów finansowych, po prostu zaufaj sobie i swojej intuicji, przecież znasz swoje dziecko najlepiej na świecie! Spróbuj przygotować się do tego święta odpowiednio wcześnie, podpytuj dziecko co lubi, co by chciało… i  podglądaj jak się bawi na urodzinach u sąsiadów, itd. Podpowiemy Ci, jak sprawić, by urodziny zakończyły się sukcesem.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka powinno składać się z czterech etapów wspólnej zabawy.
Pierwszym etapem jest oczywiście oficjalne i uroczyste przywitanie gości – każdego osobno, ale jeśli chcesz aby urodziny wniosły coś do życia Twojego dziecka i innych – skup się na działaniach integrujących grupę.

Kiedy już wszyscy goście się pojawią ( albo znaczna większość), wykorzystaj najstarszą na świecie zabawę w imiona aby powitać gości na przyjęciu. Możesz również zaangażować w to rodziców innych dzieci, dzięki czemu impreza zrobi się familijna!

Druga część powinna być dynamiczna –czyli gry, zabawy, konkursy, które z pewnością musisz dobrze przemyśleć. Dobrze jeśli są to konkursy w które zaangażujesz również innych rodziców!

Trzecia część to wspólne tworzenie prezentu dla solenizanta. To ważny element każdych urodzin, które prowadzimy. W zależności od zainteresowań, prezenty się różnią. Ważne, aby do powstania prezentu przyczynili się wszyscy zaproszeni goście, aby Twoja pociecha poczuła się wyjątkowo i miała pamiątkę na całe życie.

Czwarta część, to poczęstunek  i oczywiście tort, a przy okazji tortu, pamiętaj, aby wszystkie dzieci wspólnie wręczyły Twojemu dziecku prezent który zrobiły!

Pamiętaj, że pożegnanie, powinno być równie uroczyste jak powitanie. Być może uda Ci się zrobić kilka zdjęć podczas przyjęcia i zrobisz pokaz slajdów na monitorze, na pewno wszyscy goście będą zachwyceni!

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w organizacji najlepszych urodzin na świecie? Zadzwoń lub napisz do nas, pomożemy Ci! -> KONTAKT

WIĘCEJ O URODZINACH DLA DZIECI ORGANIZOWANYCH PRZEZ NAS ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE EVENTY

 

FOTOBUDKA NA URODZINY? ZADZWOŃ!

6 Odpowiedzi

 1. agnieszka sałata
  | Odpowiedz

  BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TE PORADĘ. KRÓTKO I NA TEMAT. RZECZYWIŚCIE ZGADZAM SIĘ IŻ MIEJSCA TYPU „SALE ZABAW” SĄ SKUPISKIEM BAKTERII I CHORÓB, NATOMIAST JA NIE MAM WARUNKÓW ORGANIZACJI URODZIN W DOMU. Gdzie w takim razie je organizować? I czy na przykład Państwa Animatorzy dojeżdżają na urodziny w każde miejsce na terenie Warszawy?Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź.

  • Joanna Stanowska
   | Odpowiedz

   Pani Agnieszko, zawsze można zorganizować urodziny dla swojej pociechy w dobrej kawiarni, gdzie będzie trochę miejsca do zabawy – coraz częściej kawiarnie mają osobne puste pomieszczenie do takich działań. Poza tym domy kultury, świetlice, fundacje, często dysponują takimi przestrzeniami do wynajęcia. My mamy kilka takich zaprzyjaźnionych miejsc, które aranżujemy na urodziny dla dzieci. Najchętniej w pustych przestrzeniach – więcej miejsca na kreatywność:) I odpowiadając na drugie Pani pytanie – tak dojeżdżamy wszędzie – prowadzimy urodziny na terenie: Warszawy oraz Lublina. Jeśli chodzi o spektakle, pokazy ogniowe czy większe eventy – prowadzimy je na terenie całej Polski i za granicą. Pozdrawiam!

 2. Marta
  | Odpowiedz

  Świetny pomysł z tymi zaproszeniami. Nie myślałam że to może być taka fajna zabawa:) Każde dziecko dostało inne zaproszenie, specjalnie dedykowane. Rewelacja! Dzięki za radę.

 3. kam
  | Odpowiedz

  Dziękuję za wspaniałych animatorów z Państwa firmy który profesjonalnie przeprowadzili urodziny mojego 8 letniego Antka. Warto było zainwestować w taką atrakcję! Oryginalne niebanalne i nie infantylne zabawy, trafione w gusta, wiek i zainteresowania dzieci. Naprawdę indywidualne podejście do klienta, elastyczność….!!! Zapamiętamy Was na długo i już polecamy wszystkim znajomym! Dzięki!! POZDRAWIAMY! Kasia, Antek i Michał

 4. Joanna Stanowska
  | Odpowiedz

  Pani Kasiu, to my dziękujemy! Wspaniała impreza urodzinowa! Najlepsze eventy są wówczas, gdy razem z dziećmi bawią się rodzice:)))) Do następnego razu!

Zostaw Komentarz