SPEKTAKLE DLA DZIECI 

Teatr to miejsce gdzie dziecko oswaja się ze sztuką. Tworzymy spektakle dla dzieci na najwyższym poziomie, zgodnie z zasadą, która mówi, iż teatr uczy, bawi i wychowuje. Nasze teatr dla dzieci jest interaktywny, mądry i magiczny, z nowoczesnym, często eksperymentalnym podejściem. Zapraszamy!

„TV MUPP SHOW”,

Spektakl dla dzieci i młodzieży, wypełniony zabawą, śmiechem i muzyką. Zarówno dzieci jak i dorośli podczas spektaklu nie będą grzecznie siedzieć na swoich krzesełkach! Ponieważ… Słynny włoski reżyser Marcelini lubiący tortellini, nagrywa swój kolejny program TV MUPP SHOW. Niestety leniwi aktorzy robią mu psikusa i nie przychodzą na plan zdjęciowy! Reżyser Marcelini odbiera telefon od swego Direttore, który każe mu natychmiast znaleźć nowych aktorów do programu. Załamany Marcelini  ogłasza casting do TV MUPP SHOW. Czy Marcelliniemu uda się nagrać swój program? Kto sie pojawi? Co zaprezentuje? Kto wygra casting? Zobaczcie sami!

Czas trwania: 50 min

„ZABAWKA – CYRKOWE SHOW”

Tego jeszcze nie było! Pewna trupa cyrkowa postanawia się zbuntować przeciwko swemu dyrektorowi. Na początku jest zabawnie, żarty, psikusy, gagi… Ale czy wszystkim starczy cierpliwości w tej komicznej relacji? Czy warto być despotycznym tyranem? Kto wygra to starcie- cyrkowcy czy egoistyczny dyrektor? Dell’arte, klaunada,  kuglarstwo, manipulacja talerzami, żonglerka, poi, flagi, hula hop, i inne imponujące cyrkowe tricki! Tak! To trzeba zobaczyć! 

Spektakl "Zabawka – cyrkowe show" w reż. Joanny Stanowskiej  w 2015 roku zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym SPAT 2015. 

Czas trwania: 40 min

PROMO SPEKTAKLU! KLIK

KSIĘŻYC I WIELBŁĄDZIĄTKO

„Księżyc i Wielbłądziątko”, to spektakl dla dzieci w reżyserii Joanny Stanowskiej inspirowany baśnią czeskiego autora Aloisego Mikulki.

To przede wszystkim niezapomniana podróż do magicznego świata teatru cieni. Jak mówi znane przysłowie, prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. I właśnie w trudnej sytuacji poznajemy bohaterów naszej opowieści - urocze Wielbłądziątko z różowym garbem i starego wujaszka, który okazuje się być… Księżycem. A my wraz z naszymi bohaterami dowiemy się jak wielka jest siła przyjaźni i że dzięki jej mocy wszystko, naprawdę wszystko jest możliwe. Zapraszamy małych i dużych!

Czas trwania: 40 min

SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH

Nasz teatr, to teatr z dystansem, szczyptą szaleństwa, który czasem rozbawi a czasem wzruszy. Zdziera maski, za którymi wygodnie na co dzień się chowamy, zadaje pytania, zmusza do zatrzymania się. Nie chcemy, żebyście oglądali nasze spektakle, pragniemy abyście je poczuli!

WYOBRAŹ SOBIE… NIC

"Zamknij oczy. teraz nie będą Ci już potrzebne. . Tak zaczyna się podróż do świata w którym zmysł wzroku jest całkowicie zbędny. Niewidzialne, choć zupełnie realne przeżycia. Wyobraź sobie … mnie. To co o mnie myślisz jest zależne od tego co myślisz o sobie. Może myślisz, że jestem częścią ciebie… częścią Twojego wyobrażenia o sobie. Może jestem odbiciem tego co ludzie myślę o tobie? Możliwe również, że myślisz o mnie właśnie to samo, co ja o tobie. Zamknij szeroko oczy i wyobraź sobie… NIC."

Monodram w reżyserii oraz wykonaniu Joanny Stanowskiej.
Intymne spotkanie z bohaterką sztuki, oparte jest na dźwiękach, obrazach a przede wszystkim na życiu - na historii niedowidzącej kobiety, która boryka się z nieuchronną utratą wzroku, bliskich, pracy… poszukując kolejnych celów i sensu swojego istnienia. Jak poradzić sobie innością, odrzuceniem, niemocą…? Spektakl zmusza do refleksji  oraz empatii zarówno osoby młode jak i dojrzałe niezależnie od fizycznego czy psychicznego stanu zdrowia. Różnimy się od siebie. Wszyscy. Bez względu na to czy to widać, czy nie. Nie jesteśmy stworzeni do tego żeby istnieć jako masa. Nie powinniśmy się wstydzić, tylko pielęgnować naszą inność, wrażliwość, indywidualność. Byś odważnymi w naszym życiu. Jesteśmy tym, czym sami się uczynimy. 

Spektakl zmusza do zatrzymania się i zastanowienia nad sobą i swoim życiem.

Teatr cieni, świetna gra aktorska, intrygująca muzyka kompozycji Roberta Liberka oraz efekty dźwiękowo- świetlne tworzone na żywo przez Piotra Żeberkiewicza.

Zamknij szeroko oczy i wyobraź sobie… NIC."

Spektakl wyróżniony na Festiwalu Teatrów Alternatywnych - Alma Alter Theatre-Laboratory,  w Sofii w Bułgarii, 2016

Czas trwania: 50 min

KOLEJKA – CZYLI SPOTKANIE Z BABCIĄ MARYLĄ

Monodram w wykonaniu Eweliny Ziółkowskiej, w reżyserii Joanny Stanowskiej, to kolejne intrygujące spotkanie z Babcią Marylą, która podejmuje dialog na temat wartości i sensu naszego życia jest trudne w dzisiejszych czasach. Czasach, w których nieustannie pędzimy pozbawiając samych siebie możliwości złapania oddechu, bo „gdy zwolnisz- przegrasz”. Czasach, w których stopniowo rezygnujemy z naszej prywatności, intymności, gdzie sprzedajemy nasze wartości by dopasować się do okaleczonej, sztucznie wytworzonej rzeczywistości. A wreszcie w czasach, gdzie dialog nie istnieje. Jest tak naprawdę monologiem dopuszczającym do głosu tylko naszą wizję, naszą rację, naszą prawdę. W sympatyczny, czasami stanowczy sposób skłania widza do refleksji, zachęca do działania i podejmowania ryzyka. Słuchamy ale nie słyszymy, patrzymy ale nie widzimy, mówimy piękne słowa ale nie działamy. Spotkanie z Babcią Marylą, która nie jedno w życiu przeżyła i zaobserwowała, to inteligentna rozmowa o życiu. „Kolejka” to połączenie stand up, monodramu i improwizacji.

Inspiracja do powstania spektaklu były między innymi teksty: Stara kobieta wysiaduje Tadeusza Różewicza, książka „Starość jest piękna” Esther Vilar, „Babskie gadanie” Izabeli Pietrzyk,  poezja Barbary Borzymowskiej, „List do syna” R. Kiplinga i inne teksty literackie, ale przede wszystkim życie. Nasze Zycie – jedyne i niepowtarzalne.

Czas trwania: 50 min

Z BABSKIEGO PUNKU WIDZENIA

Tragi - komedia dnia codziennego. Poczekalnia. Siedem kobiet – alkoholiczka, sprzątaczka, pedantka, bizneswoman, starsza pani, feministka, małoletnia modelka -  i jeden cel. A tym celem jest… facet. Czarny humor, szara rzeczywistość, śmiech, pot i łzy. Zapraszamy na komedię w reżyserii Joanny Stanowskiej.

W 2015 roku Spektakl zdobył I nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Komediowych DECHA

Występują: Aneta Penkala( sprzątaczka), Dominika Fortuna ( bizneswoman) , Paulina Kotuniak (alkoholiczka), Aleksandra Bratkowska ( pedantka), Ewelina Ziółkowska ( babcia Maryla), Wiktoria Smolińska (małoletnia modelka), Justyna Fabisiak (feministka).

Czas trwania: 45 minut

SZTUKA PIERDZENIA – osobliwy duet

Komedia autorstwa Joanny Stanowskiej i Magdaleny Mioduszewskiej inspirowana książką o tym samym tytule francuskiego autora - Pierre-Thomas-Nicolas Hurtauta.

„Oni gadają przy stole jedynie o dupie i pieniądzach, ale gadają cudownie!” powiedział pewien rosyjski filozof. Francuzi wiedzieli od dawna, że tak zwane „ego” nie istnieje abstrakcyjnie, że myślenie i bycie zależy od stanu żołądka, od bólu w plecach, od genitaliów oraz od... odbytu. Sztuka łamie konwenanse, dotyka wszystkim znanego tabu i jest pierwszą na świecie inscenizacją bąków! Ponadto jest to rzadko spotykany teatr dla dorosłych w technice teatru lalek.

Czas trwania: 45 min

WIDOWISKA PLENEROWE/ SPEKTAKLE ULICZNE

Jo Art Show tworzy widowiska, które zostają w pamięci na zawsze. Ogień, taniec, szczudlarze, wielkie marionety… to dopiero początek! Przekonaliśmy się już niejednokrotnie – nasze propozycje, świetnie sprawdzają się na różnych otwartych imprezach plenerowych, festiwalach teatralnych, konwentach cyrkowy, festynach, dniach miast, dożynkach i inne eventach okolicznościowych.

„VENI, VIDI – WICI”

Spektakl plenerowy będący połączeniem Giant Puppet i Fire Show, czyli wielkich kukieł, masek i tańca z ogniem. Inspiracją do powstania spektaklu był grecki mit o Arachne a także cytat Heraklita z Efezu:

„Tego świata, jednego i tego samego świata wszechrzeczy, nie stworzył ni żaden z bogów, ani żaden z ludzi, lecz był on, jest i będzie wiecznie żyjącym ogniem zapalającym się według miary i według miary gasnącym”

„Veni, vidi – wici”, to widowisko którego nigdy nie zapomnisz. Jo Art Show od lat fascynuje się  poetyką teatru ulicznego, cyrku, sztuki mimu i  tańca. W pełni wykorzystuje wszelkie walory tych sztuk, aby na swój sposób stworzyć inteligentne, intrygujące, ciekawe plastycznie, pełne ekspresji widowisko.

Opis spektaklu: Księżniczka Atkana, mistrzyni haftu i tkactwa posiadała prawdziwy dar. Nie ukrywała go nigdy, wręcz przeciwnie. Świadomość tego, co potrafi dodawała jej pewności siebie. Pewnego dnia, słynna Bogini Mena, otrzymała tajemnicze zaproszenie na bal. Bogini Mena słynęła z zuchwałości i egoizmu i oczywiście musiała pojawić się na balu w nowej kreacji. Nie mogąc zdecydować się na strój odpowiedni na tę okazję, kazała swoim służącym wykraść Księżniczce Atkanie najpiękniejsze, najbardziej wartościowe dzieło jej rąk. Jak ocalić wątłą nić uczuć, talentu i dobra w zderzeniu z potęgą, siłą, dominacją? Gniew zaślepia. Dokąd doprowadzi... ?

Reżyseria: Joanna Stanowska

Czas trwania: 45 min.