Rozpoczęliśmy szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu WCIES

Od września na terenie Warszawy prowadzimy szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu stworzonego przez WCIES – Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Szkolenia prowadzi Joanna Stanowska – założycielka Teatru JO ART SHOW, aktorka, reżyser, producent i pedagog ( czytaj więcej o Joanna Stanowska->tutaj).

Szkolenia przeznaczone są dla nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Mają na celu wzbogacenie warsztatu pracy nauczyciela w zakresie rozwijania twórczego i logicznego myślenia uczniów, rozwoju osobistego i zawodowego a także nauki konkretnych, nowych umiejętności,

Szkolenia skierowane są do nauczycieli i prowadzone na terenie Warszawy, między innymi w takich placówkach, jak:
Liceum Ogólnokształcące nr 13, Szkoła podstawowa nr 285, Szkoła Podstawowa 154, Szkoła Podstawowa 112, Szkoła Podstawowa nr 154 , Przedszkole nr 94, Przedszkole 288,  Przedszkole 109, Przedszkole 62, Przedszkole nr 245, Przedszkole nr 155, VIII Ogród Jordanowski, i inne.

Tematyka szkoleń jest bardzo różna. Szkolenia wybierali  pracownicy i dyrektorzy każdej placówki i zależały one od zapotrzebowania, problemów z jakimi borykają się na co dzień nauczyciele i pedagodzy.

Chcąc zdradzić kilka szczegółów, przedstawiamy tematy wybranych szkoleń:

 1. SZKOLENIE RUCH I RYTM

 2. TEATR JAKO MIEJSCE EDUKACJI I OSWAJANIA DZIECKA ZE SZTUKĄ

 3. JAK NAPISAĆ DOBRY SCENARIUSZ TEATRALNY – OD TEORII DO PRAKTYKI

 4. SZKOLENIE RURKI BUM BUM

 5. SZKOLENIE  KOORDYNACJA I KONCENTRACJA, CZYLI JAK TRENOWAĆ UWAŻNOŚĆ DZIECKA

 6. EMISJA I HIGIENA GŁOSU

 7. TECHNIKI KONCENTRACJI

 8. TEATR CIENI

 9. CZARNY TEATR

 10. WARSZTATY BALONOWE SHOW

 11. TAŃCE INTEGRACYJNE

 12. TEKSTY LITERACKIE W PRACY Z DZIEĆMI

 13. WARSZTATY CYRKOWE

 14. RÓŻNE TECHNIKI TEATRU LALEK

 

Szkolenia rozpoczęliśmy w Przedszkolu nr 155 tematem „Ruch i Rytm”. Podczas 3 godzinnych warsztatów praktycznych, Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, co to jest rytm, jak rozróżnić bit i rytm, nauczyli się wykorzystywać te różnice w różnych zabawach rytmiczno – ruchowo – muzycznych, tworzyli własne wariacje tych zabaw. Szczegółowo programy zdradzać nie będziemy. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych szkoleniach:)
Przyznajemy, iż wiele ćwiczeń okazało się nowych i skomplikowanych, jednak dzięki temu, iż prowadzone były w różnorodnym tempie, umysły Uczestników miały czas na to aby po maksymalnym wysiłku się zrelaksować.
Dorośli, jako uczniowie sprawili się doskonale:) A nabyte umiejętności postanowili natychmiast wykorzystać w pracy ze swoimi podopiecznymi. Jak im się to udało? Dowiemy się już w najbliższy wtorek podczas kolejnego szkolenia w tym przedszkolu, a będzie to spotkanie które rozpocznie cykl warsztatów z Pisania scenariusza teatralnego oraz Warsztaty Teatru Cieni.

 

Nowa wiedza zawsze powinna być połączona z poprzednią poprzez aktywny udział kursanta, dlatego na najbliższym spotkaniu zaskoczymy Was 🙂

Pamiętajmy, że uczenie się jest środkiem do celu, a nie samym celem!

Zostaw Komentarz