Warsztaty z emisji głosu dla nauczycieli

Dziś rozpoczynamy warsztaty z emisji głosu dla nauczycieli w ramach projektu i współpracy z WCIES.

W tym tygodniu warsztaty odbywać się będą w dwóch placówkach edukacyjnych – Szkole podstawowej nr 285 oraz Przedszkolu nr 245 w Warszawie. Zdjęcia dodamy pod koniec tygodnia:) Zapraszamy do śledzenia naszego FAN PAGE KLIK

Drodzy Nauczyciele! Dlaczego nasz głos jest tak ważny? JAK I PO CO O NIEGO DBAĆ? O tym dowiecie się na naszych warsztatach! Ale… czytając poniższy artykuł też 😉

Zapamiętajcie złotą myśl JO ART SHOW, WYGRAWERUJCIE NA DRZWIACH, OKNACH, PODŁODZE TO SPOWODUJE ŻE NIE ZAPOMNICIE ĆWICZYĆ WASZEGO GŁOSU!

NAUCZYCIELU PAMIĘTAJ!
Nie jesteś TYLKO nauczycielem.
Jesteś PROFESSIONAL VOICE USER czyli
Profesjonalnym Użytkownikiem Swojego Głosu.
Twój głos to narzędzie komunikacji bez którego nie zrealizujesz nadrzędnego zadania i misji, którą masz i której poświęcasz całe swoje życie a jest nią PRZEKAZYWANIE WIEDZY.

 

Zachęcamy do uczestnictwa w naszych warsztatach!  WARSZTATY Z EMISJI GŁOSU POPROWADZI JOANNA STANOWSKA

A poniżej 1O bardzo przydatnych informacji NA TEMAT NASZEGO GŁOSU:)

 1. Prawidłowy oddech jest zupełnie niewidoczny!
 2. Prawidłowy oddech  jest pozbawiony ruchu unoszenia ramion, głowy, itp.
 3. ODDYCHAJĄC  PRZEPONĄ mniej się męczymy, możemy wypowiedzieć dłuższe fragmenty mowy bez dobierania powietrza.
 4. Osoby, które dużo mówią, na przykład:  wykładowcy, nauczyciele, trenerzy fitness, coatche, przewodnicy turystyczni MUSZĄćwiczyć prawidłowe oddychanie częściej i więcej niż przeciętny Kowalski;) Po to są – warsztaty z emisji głosu!
 5. Kobiety są dużo bardziej podatne na infekcje gardłowe, problemy z krtanią. DLACZEGO??? OTO ODPOWIEDŹ!

  Kobiety bardziej niż mężczyźni narażone są na problemy związane z głosem,  czego w 90 % przyczyną jest wysokość ich głosu. Barwa głosu i intensywność wykorzystywania strun głosowych wpływa na ich szybsze „zużywanie”. Wyższy głos oznacza więcej wibracji strun głosowych na sekundę.
  Jeśli kobieta mówi 3-4 tony wyżej niż mężczyzna, jej struny głosowe pracuję 100, 200, 300 razy na sekundę  bardziej intensywnie niż struny głosowe mężczyzny, co oznacza że za każdym razem, kiedy  następuje wibracja, to kosztuje ich  głos dużo więcej wysiłku.
  Więc kiedy kobieta mówi przez 4,5,6 godzin w ciągu dnia wysokim tonem, jej głos naturalnie „zwyrodnieje”.
  Aby się tego nauczyć zapraszamy na  warsztaty z emisji głosu!

 6. Można to porównać do bycia lekarzem. Każdy lekarz ma swoją specjalizację, poza specjalizacją ma konkretne wiadomości i umiejętności. Ale to wszystko nie miało by racji bytu i byłoby bezużyteczne gdyby nie umiejętność KOMUNIKACJI. Podobnie nauczyciele – nie wykonujecie swojej pracy w gabinecie, przed komputerem, tylko w swojej głowie, ale chcecie utrzymać swoją pracę bycia nauczycielem przekazując swoją wiedzę innym, robiąc to co lubicie, w czym się czujecie najlepiej. Jeśli więc nie zadbacie o swój głos, czyli podstawowe źródło komunikacji w waszej pracy, nie będziecie mogli wykonywać jej dobrze.
 7. Właśnie dlatego musicie zadbać o swoje zdrowie i znaleźć okazję do odpoczynku.Odpoczynku fizycznego, psychicznego, a przede wszystkim trzeba nauczyć się (szybko, bo w krótkiej przerwie między lekcjami) RELAKSOWAĆ SWÓJ GŁOS!
 8. Struny głosowe kobiet są mniejsze niż mężczyzn, nie są tak silne i nie będą tak głośne jak mężczyzn. Dlatego żeby być pewnym siły swojego głosu wykonuj ćwiczenia mówiąc, wydając dźwięki przez rurkę. Będziesz mieć pewność że Twój głos wibruje, a nie że go forsujesz i że jest wystarczająco energetyzujący. (więcej na ten temat nauczysz się na  warsztatach z emisji głosu!)
 9. Problemy z tarczycą są również częstym powodem problemów z głosem, dlatego warto się badać! (Aby się dowiedzieć więcej zapraszamy na warsztaty z emisji głosu!)
 10. Obowiązkowo, osoba która pracuje głosem MUSI udać się raz w roku na wizytę do foniatry!!!

DO ZOBACZENIA NA WARSZTATACH!

WARSZTATY Z EMISJI GŁOSU POPROWADZI JOANNA STANOWSKA

3 Odpowiedzi

 1. AREK
  | Odpowiedz

  FAJNE CREDO:) Dodam to, o czym pani Joanna Stanowska mówiła jeszcze na zajęciach – ciepły szaliczek i czapeczka – OBOWIĄZKOWO:) Pozdrawiam

 2. Piotr Żeberkiewicz
  | Odpowiedz

  Gdyby nie Joanna Stanowska w trakcie wykładów dietetycznych które prowadzę, byłbym niesłyszalny 😀 POLECAM!!!

 3. Gosia
  | Odpowiedz

  BARDZO PRZYDATNE! Dziękuję:)

Zostaw Komentarz